2020 ACE Jenga Tournament Brackets
Column1Column2Column3Column4Column5Column6Column7Column8Column9Column10Column11Column12Column13Column14Column15Column16Column17Column18Column19Column20Column21Column22Column23Column24
 Collaboration powered by Smartsheet   |   Report Abuse
1
2020 ACE GIANT JENGA COMPETITON
2
Sponsored by ACE Mentor Program of Greater PhiladelphiaTEAM #NAMESPEED ROUND
3
Round / PitBlocks
4
#1O'Donnell & Naccarato - Team 11 / 1
5
#2GBCA - Team 11 / 2
6
1
O'Donnell & Naccarato - Team 1#3Clemens - Team 11 / 3
7
(Round 1)GBCA - Team 1#4WRT - Team 11 / 4
8
2
GBCA - Team 1#5JKRP - Team 11 / 5
9
(Round 3)Clemens - Team 1#6Temple Architecture1 / 6
10
3
Clemens - Team 1#7Gilbane1 / 7
11
(Round 1)Clemens - Team 1#8EDA Contractors1 / 8
12
4
WRT - Team 1#9LANGAN1 / 9
13
(Round 4)WRT#10Harkins1 / 10
14
#11JDavis1 / 11
15
5
JKRP - Team 1#12Spiezel Group1 / 12
16
(Round 1)JKRP - Team 1#13SKANSKA1 / 13
17
6
Temple Architecture#14Limbach1 / 14
18
(Round 3)WRT#15HILTI1 / 15
19
7
Gilbane#16McDonald Building Corporation1 / 16
20
(Round 1)Gilbane / WRT#17AGI (FTI - Ladies in the Trades)2 / 1
21
8
EDA Contractors(Round 5)**THIRD PLACE**#18Goldenberg Group2 / 2
22
WRT#19Rabinowitz Glass2 / 3
23
#20Acentech2 / 4
24
9
LANGAN#21GREYHAWK2 / 5
25
(Round 1)Harkins Builders#22MJ Settelen Construction2 / 6
26
10
Harkins Builders#23Independence Steel2 / 7
27
(Round 3)JDavis#24Torcon2 / 8
28
11
JDavis#25McHugh Engineering2 / 9
29
(Round 1)JDavis#26Turner2 / 10
30
12
Spiezel Group#27WSP USA Philly Developing Prof. Network2 / 11
31
(Round 4)JDavis#28Temple Project Delivery Group2 / 12
32
#29IMC Construction2 / 13
33
13
SKANSKA#30Metropolitan Acoustics2 / 14
34
(Round 1)SKANSKA#31Structure Tone2 / 15
35
14
Limbach#32ACE Student Team #12 / 16
36
(Round 3)McDonald Building Company#33O'Donnell & Naccarato - Team 23 / 1
37
15
HILTI#34GBCA - Team 23 / 2
38
(Round 1)McDonald Building Company#35Clemens - Team 23 / 3
39
16
McDonald Building Company#36WRT - Team 23 / 4
40
(Round 6)Torcon#37JKRP - Team 23 / 5
41
#38FCA - Francis Cauffman3 / 6
42
17
AGI - FTI Ladies in the Trades#39SLA - JMT (Johnsom, Mirmiran & Thompson)3 / 7
43
(Round 1)Goldenberg Group#40Pride Enterprises3 / 8
44
18
Goldenberg Group#41DAS3 / 9
45
(Round 3)Goldenberg Group#42Keast & Hood3 / 10
46
19
Rabinowitz Glass#43Alderson Engineering3 / 11
47
(Round 1)Rabinowitz Glass#44NELSON3 / 12
48
20
Acentech#45PhilaNOMA3 / 13
49
(Round 4)Torcon#46Henderson Engineers3 / 14
50
#47Stantec Stackers3 / 15
51
21
GREYHAWKSPEED ROUND WINNER> > >#48BRR Architecture3 / 16
52
(Round 1)MJ Settelen Construction#49Whitestone Associates, Inc.4 / 1
53
22
MJ Settelen Construction#50Barton Architects4 / 2
54
(Round 3)Torcon#51Pennoni4 / 3
55
23
Independence Steel#52ACE National Team #14 / 4
56
(Round 1)Torcon#53Gensler4 / 5
57
24
Torcon#54Bernardon4 / 6
58
(Round 5)Torcon#55Mott MacDonald4 / 7
59
#56The Lighting Practice4 / 8
60
25
McHugh Engineering#57Aegis Property Group4 / 9
61
(Round 1)Turner#58Castle & Associates4 / 10
62
26
Turner#59ACE National Team #24 / 11
63
(Round 3)WSP USA Philly#60Precis Engineering4 / 12
64
27
WSP USA Philly Developing Prof. Network#61LF Driscoll4 / 13
65
(Round 1)WSP USA Philly#62SMPS4 / 14
66
28
Temple Project Delivery Group#63the riff group4 / 15
67
(Round 4)WSP USA Philly#64Madden Electric4 / 16
68
69
29
IMC Construction
70
(Round 1)Metropolitan Acoustics
71
30
Metropolitan Acoustics
72
(Round 3)Metropolitan Acoustics
73
31
Structure Tone
74
(Round 1)ACE Student Team2020 ACE Jenga CHAMPION
75
32
ACE Student TeamTORCON
76
77
(Round 6)
78
33
O'Donnell & Naccarato - Team 2
79
(Round 2)GBCA - Team 2
80
34
GBCA - Team 2
81
(Round 3)GBCA - Team 2
82
35
Clemens - Team 2
83
(Round 2)Clemens - Team 2
84
36
WRT - Team 2
85
(Round 4)FCA
86
87
37
JKRP - Team 2
88
(Round 2)FCA
89
38
FCA - Francis Cauffman
90
(Round 3)FCA
91
39
JMT
92
(Round 2)JMT
93
40
Pride Enterprises(Round 5)**THIRD PLACE**
94
FCA
95
96
41
DAS
97
(Round 2)DAS
98
42
Keast & Hood
99
(Round 3)Alderson Engineering
100
43
Alderson Engineering
101
(Round 2)Alderson Engineering
102
44
NELSON
103
(Round 4)Alderson Engineering
104
105
45
PhilaNOMA
106
(Round 2)Henderson Engineers
107
46
Henderson Engineers
108
(Round 3)BRR Architecture
109
47
Stantec Stackers
110
(Round 2)BRR Architecture
111
48
BRR Architecture**SECOND PLACE**
112
ACE National Team
113
(Round 6)
114
49
Whitestone Associates, Inc.
115
(Round 2)Barton Architects
116
50
Barton Architects
117
(Round 3)ACE National Team #1
118
51
Pennoni
119
(Round 2)ACE National Team #1
120
52
ACE National Team #1
121
(Round 4)ACE National Team
122
123
53
Gensler
124
(Round 2)Bernardon
125
54
Bernardon
126
(Round 3)Bernardon
127
55
Mott MacDonald
128
(Round 2)Mott MacDonald
129
56
The Lighting Practice(Round 5)
130
ACE National Team
131
132
57
Aegis Property Group
133
(Round 2)Castle & Associates
134
58
Castle & Associates
135
(Round 3)Precis Engineering
136
59
ACE National Team #2
137
(Round 2)Precis Engineering
138
60
Precis Engineering
139
(Round 4)Precis Engineering
140
141
61
LF Driscoll
142
(Round 2)SMPS
143
62
SMPS
144
(Round 3)The Riff Group
145
63
The Riff Group
146
(Round 2)The Riff Group
147
64
Madden Electric
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215